2 runda Kartingowe Mistrzostwa Polski 2024

Ten start, po zmianie teamu, musiałem poświęcić na proces nauki jazdy wyścigowej, nową ramą Tony Karta. Moje odczucia są bardzo pozytywne i wiem, że drzemie w tym sprzęcie potencjał, a sam team i mój turbo Mechanik Maciek to "profesyjne chłopaki" - takie moje określenie - które znają moi kartingowi znajomi - na profesjonalistów :) Żeby dobrze się ścigać, a nie tylko szybko jechać, muszę zaprzyjaźnić się z charakterystyką tej ramy i jednocześnie nauczyć komunikować w zespole, co zmieniać, nad czym pracować, na co ja muszę zwracać uwagę podczas jazdy, a czego bym oczekiwał od gokarta. Zmiana teamu, to nie tylko zmiana kombinezonu, Mechanika, sprzętu, to zmiana sposobu pracy zespołu z kierowcą, która w każdym teamie z którym miałem możliwość jeździć jest zupełnie inna. Ale tutaj idzie wszystko, szybko w dobrym kierunku, tylko roboty przy mnie sporo (tak mówią :) ).
O samych zawodach, niewiele można napisać, może poza tym, że byłem mistrzem wbijania zderzaków (w 3 wyścigach na 4 udało mi się wbić zderzak i dostałem za to kary) i to, że z wyścigu na wyścig coraz łatwiej było mi zrozumieć na co mogę sobie pozwolić w walce koło w koło.
Teraz kilka dni przerwy, dwudniowe testy, na których będziemy szukać tempa wyścigowego, a później kolejna - 3 runda Rok Cup Poland w Bydgoszczy.

Wyniki zawodów: LINK

Galeria

Zobacz również

26.05.2024, Lonato (Włochy)
4 runda Rok Cup Italia 2024 Więcej
05.05.2024, Słomczyn (Polska)
2 Runda Rok Cup Polska 2024 Więcej
21.04.2024, Bydgoszcz (Polska)
1 runda Kartingowe Mistrzostwa Polski 2024 Więcej